Na co warto zwracać uwagę, kiedy dobieramy meble biurowe?

To, co stało stylowe wczoraj

Moda na aranżację przestrzeni biurowej zmienia się tak samo szybko, jak trendy w meblowaniu mieszkań. To, co było modne jeszcze wczoraj, w przyszłym sezonie może być całkowicie nieprzydatne. Umiejętność szybkiego reagowania na zmiany trendów wyróżnia wnętrza wielbicieli modnych rozwiązań.

Jaskrawe kolory kontrastowe dodatki

Jeśli chodzi o meble biurowe Gdańsk, tu swoboda doboru jest często ograniczana względami formalnymi. Nie wszędzie bowiem można pozwolić sobie na ekstrawaganckie rozwiązania. Jaskrawe kolory czy kontrastowe dodatki w wielu przypadkach mogą potęgować wrażenie chaosu i wymieszania meblarskich stylów, co nie we wszystkich branżach może być uznawane za efekt pożądany.

Danej instytucji zależy podkreślaniu

Wszystko bowiem zależy od profilu firmy oraz celów, jakie chce się osiągnąć. Chodzi tu przede wszystkim o to, jakie wrażenie chcemy wywrzeć na klientach. Jeśli danej firmie zależy na podkreślaniu długoletniej tradycji, budzeniu zaufania; zrezygnować należy raczej z nowoczesnych mebli i minimalistycznych aranżacji. Tu bardziej "trafione" okażą się meble antyczne, które podkreślą solidność i tradycję.

Biura wojaży, pracownie artystyczne, biura

Inaczej jest w przypadku przestrzeni biurowych w tych wszystkich branżach, w których klienci oczekują kreatywności. Biura podróży, pracownie artystyczne, biura architektoniczne, a nawet szkoły językowe muszą podążać za meblarskimi trendami, odważnie eksperymentując z kolorystyką ścian i dodatkami.

Pominięciem zmieniających wciąż trendów

Mimo coraz to nowych, awangardowych pomysłów na ciekawe, lecz mało funkcjonalne meble, moda na te klasyczne nie słabnie, nawet jeśli czasem przyćmiewana jest przez nowoczesny design. Pomimo zmieniających się wciąż trendów, klasyka - bardziej lub mniej eksponowana - jest ciągle świetnym pomysłem na aranżację wnętrz. W przypadku meblowania biur w kancelariach adwokackich, notarialnych bądź też w gabinetach lekarskich - sprawdza się znakomicie.

Mebelki stylizowane przestarzałe

Zawody takie jak prawnik czy lekarz, kojarzą się bowiem ze społecznym zaufaniem, które spotęgować może odpowiednio zaprojektowana przestrzeń. Meble stylizowane na te stare bądź autentyczne, odziedziczone po pradziadkach, odświeżone i odpowiednio pielęgnowane, to strzał w dziesiątkę.

Zwyczaj wyposażenie urzędowe starym

Wszelkie masywne komody, szafy na dokumenty, tapicerowane fotele z drewnianymi zdobieniami, stworzą doskonały klimat. Moda na meble biurowe w starym stylu przypada często do gustu szefom wielkich koncernów, którzy ponad nowoczesność stawiają prestiż antycznych mebli. Także w biurach polityków królują drewniane sekretery, piękne lampy z abażurami, witryny, biblioteczki i szezlongi.

Biuro urządzone w starym stylu budzi podziw klientów, którzy doceniają solidność i niespotykane dziś ręczne zdobienia. Wielu klientów, podpatrując te klasyczne aranżacje w różnych firmach i instytucjach, urządza tak swoje prywatne gabinety w domu.

Gdzie można znaleźć meble biurowe w starym stylu? Najczęściej ciekawe meble oraz dodatki można znaleźć na domowym strychu, jeśli jednak takowego nie posiadamy, warto wybrać się na targi staroci, poszukać na internetowych aukcjach bądź wybrać się do salonu meblowego, gdzie znaleźć można meble stylizowane na te antyczne.

Dobrze podtrzymywać jednolity charakter

Jeśli w starym stylu utrzymany będzie jedynie gabinet prezesa, warto by pozostała powierzchnia biurowa nie kontrastowała zbytnio z tym pomieszczeniem. Dobrze utrzymywać jednolity styl tak, aby obok pięknej antycznej komody nie stało dziwaczne, awangardowe krzesło - choć i takie pomysły na kontrastowe połączenia się zdarzają. Należy jednak w takim przypadku mieć dobre wyczucie stylu.